پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور پس از چند سال انتظار، روز ۱۷ آوریل ۲۰۱۹ به‌طور رسمی افتتاح شد. این پروژه برتری و مزیت بهترین فرودگاه جهان را بار دیگر به اثبات رساند.

پس از ۴ سال ساخت و ساز و پوشش رسانه‌ای بی‌وقفه، پروژه جواهر فرودگاه چانگی سنگاپور به‌طور رسمی افتتاح شد. این مجتمع چند منظوره در زمینی به مساحت ۱۳۵۷۰۰ متر مربع و به شکل دونات ساخته شده و در نمای بیرونی آن از شیشه و فولاد استفاده شده است. پروژه جواهر فرودگاه چانگی ۳ ترمینال از ۴ ترمینال این فرودگاه را به هم متصل می‌کند.

این پروژه بلاخره پس از ۴ سال، امروز، ۱۷ آوریل ۲۰۱۹ افتتاح شد و «بهترین فرودگاه جهان» را بهتر و زیباتر از قبل کرده است و احتمالا در رتبه‌بندی بعدی Skytrax، تاثیر زیادی خواهد گذاشت. فرودگاه چانگی به مدت ۷ سال متوالی بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است. 

هزینه ساخت این پروژه ۱٫۲۵ میلیارد دلار بوده و طراحی آن را معمار مشهور، Moshe Safdie بر عهده داشته است. جواهر ۱۰ طبقه دارد که ۵ طبقه آن بالای سطح زمین است و ۵ طبقه آن در زیرزمین قرار دارد. در وسط این مجموعه آبشاری به ارتفاع ۴۰ متر وجود دارد که بلندترین آبشار زیرسقف جهان محسوب می‌شود.

این آبشار محیطی فوق‌العاده است که بازدید‌کنندگان پیش از اینکه بتوانند آن را ببینید، صدایش را می‌شنوند؛ چرا که افراد از مناطق فروشگاهی و رستورانی جواهر که در قسمت‌های بیرونی آن هستند خارج شده و به سمت مرکز آن حرکت می‌کنند و در این مسیر صدای بلند آبشاری را که انگار آب آن از آسمان به زمین جاری می‌شود، می‌شنوند.